Erkekler Olimpik futbol sıralaması 2021: Güncel tablolar, skorlar, futbol turnuvasından alınan sonuçlar

2021 Tokyo Oyunları’nda on altı ülke Olimpiyat futbolunda altın için yarışacak. Her zamanki Avrupa ve Güney Amerika ağır sıkletleri turnuva öncesi favoriler olarak konumlanıyor: İspanya, Fransa, Almanya, Brezilya ve Arjantin.

Olimpiyatlara katılan her erkek milli futbol takımının, 24 yaşın altındaki (1 Ocak 1997 ve sonrasında doğan) oyunculardan oluşan 22 kişilik bir kadrosu vardır. oyun günü giyin.

Erkekler Futbol Turnuvası, her takımın gruptaki diğer takımlarla (22 Temmuz, 25 Temmuz ve 28 Temmuz) üçer maç oynayacağı eleme usulü grup aşamasıyla başlar. Takımlar galibiyet için üç puan, beraberlik için bir puan ve mağlubiyet için hiçbir puan toplayacaktır. Her grupta ilk iki sırada bitiren, önceden belirlenmiş eşleşmelere sahip olacak olan çeyrek finallere yükselir.

DAHA: Günlük erkeklerin Olimpik futbol programını tamamlayın

Olimpik grup eşitlik bozmaları

Takımlar eşit puandaysa, tüm bağlar bozulana kadar eşitlik bozmalar birer birer kullanılacaktır. Altıncı eşitlik bozmadan sonra iki veya daha fazla takım arasında hala bir kilitlenme varsa, FIFA kura çekecektir (yani şapkadan bir isim çıkaracaktır). İşte eşitlik bozma sırası resmi turnuva kurallarında ayrıntılı:

  1. Tüm grup maçlarında üstün gol farkı;
  2. Tüm grup maçlarında atılan en çok gol
  3. Berabere kalan takımlar arasındaki grup maçlarında elde edilen en çok puan
  4. Berabere kalan takımlar arasındaki grup maçlarında üstün gol farkı
  5. Berabere kalan takımlar arasındaki tüm grup maçlarında atılan en çok gol
  6. Tüm grup maçlarında alınan sarı/kırmızı kartlara göre en iyi davranış puanı
  7. Hala berabere kalan takımlar varsa FIFA tarafından kura çekimi

Aşağıdaki grup sıralamaları ve programları, turnuva ilerledikçe güncellenecektir:

A Grubu puan durumu

Takım PTS doktor W L D kız arkadaş GA GD
Meksika 0 0 0 0 0 0 0 0
Fransa 0 0 0 0 0 0 0 0
Japonya 0 0 0 0 0 0 0 0
Güney Afrika 0 0 0 0 0 0 0 0

A Grubu programı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
22 Temmuz Perşembe Meksika – Fransa sabah 4 ABD Ağı, Telemundo fuboTV
22 Temmuz Perşembe Japonya vs Güney Afrika sabah 7 NBCSN fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Fransa – Güney Afrika sabah 4 Yok
Güneş, 25 Temmuz Japonya vs Meksika sabah 7 Telemundo, NBCSN (8:30’da) fuboTV
28 Temmuz Çar Fransa vs Japonya sabah 7:30 NBCSN fuboTV
28 Temmuz Çar Güney Afrika – Meksika sabah 7:30 telemundo fuboTV

B Grubu puan durumu

Takım PTS doktor W L D kız arkadaş GA GD
Yeni Zelanda 0 0 0 0 0 0 0 0
Güney Kore 0 0 0 0 0 0 0 0
Honduras 0 0 0 0 0 0 0 0
Romanya 0 0 0 0 0 0 0 0

B Grubu programı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
22 Temmuz Perşembe Yeni Zelanda vs Güney Kore sabah 4 NBCSN fuboTV
22 Temmuz Perşembe Honduras Vs. Romanya sabah 7 Olimpiyat Kanalı (8:30’da devam ediyor) fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Yeni Zelanda – Honduras sabah 4 Evren fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Romanya – Güney Kore sabah 7 Yok
28 Temmuz Çar Romanya – Yeni Zelanda 4:30 NBCSN fuboTV
28 Temmuz Çar Güney Kore – Honduras 4:30 telemundo fuboTV

C Grubu puan durumu

Takım PTS doktor W L D kız arkadaş GA GD
Mısır 0 0 0 0 0 0 0 0
ispanya 0 0 0 0 0 0 0 0
Arjantin 0 0 0 0 0 0 0 0
Avustralya 0 0 0 0 0 0 0 0

C Grubu programı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
22 Temmuz Perşembe Mısır – İspanya 3:30 Olimpiyat Kanalı, Evren fuboTV
22 Temmuz Perşembe Arjantin – Avustralya 6:30 Olimpiyat Kanalı, Evren fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Mısır vs Arjantin 3:30 telemundo fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Avustralya – İspanya 6:30 NBCSN, Evren fuboTV
28 Temmuz Çar İspanya vs Arjantin sabah 7 Evren fuboTV
28 Temmuz Çar Avustralya – Mısır sabah 7 Yok

D Grubu puan durumu

Takım PTS doktor W L D kız arkadaş GA GD
Fildişi Sahili 0 0 0 0 0 0 0 0
Suudi Arabistan 0 0 0 0 0 0 0 0
Brezilya 0 0 0 0 0 0 0 0
Almanya 0 0 0 0 0 0 0 0

D Grubu programı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
22 Temmuz Perşembe Fildişi Sahili – Suudi Arabistan 4:30 Olimpiyat Kanalı (5:30’da devam ediyor) fuboTV
22 Temmuz Perşembe Brezilya – Almanya sabah 7:30 ABD Ağı, Telemundo fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Brezilya – Fildişi Sahili 4:30 NBCSN fuboTV
Güneş, 25 Temmuz Suudi Arabistan – Almanya sabah 7:30 Yok
28 Temmuz Çar Suudi Arabistan – Brezilya sabah 4 Evren fuboTV
28 Temmuz Çar Almanya – Fildişi Sahili sabah 4 NBCSN fuboTV

Çeyrek finaller

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
31 Temmuz Cmt QF #1: C1’e karşı D2 sabah 4 NBCSN fuboTV
31 Temmuz Cmt QF #2: A1’e karşı B2 sabah 5 USA Network (5:30’da devam ediyor) fuboTV
31 Temmuz Cmt QF #3: D1 ve C2 Sabah 6 TBD fuboTV
31 Temmuz Cmt QF #4: B1’e karşı A2 sabah 7 ABD Ağı fuboTV

yarı finaller

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
3 Ağustos Salı Yarı #1: Kazanan QF #4 ve Kazanan QF #3 sabah 4 NBCSN fuboTV
3 Ağustos Salı Yarı #2: Kazanan QF #2 ve Kazanan QF #1 sabah 7 NBCSN fuboTV

bronz madalya maçı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
6 Ağustos Cuma yarı final kaybedenler sabah 7 NBCSN fuboTV

Altın madalya maçı

Tarih Eşleşme Zaman (ET) TV kanalları Akış
Cmt, 7 Ağustos Yarı final kazananları sabah 7:30 NBCSN fuboTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir